Tartu Tamme Kool

Reklaamteated RSS

Tihti on vaja õpilastele, lapsevanemale või õpetajatele edastada infot, mis võib olla neile kasulik aga samas ei ole otseselt seotud õppetööga. Selleks see rubriik loodud ka sai. Kindlasti ei ole see lehekülg mõeldud kommertsinfole. Kool ei võta enesele mingit vastutust antud info õiguse eest.

Vaata ka listi reklaam@tamme.tartu.ee saadetud kirjade arhiivi.
17.10.2019
Libertango Kammivabriku klubihoones

Plakat


 
27.09.2019 - 01.12.2019
Õpilasleiutajate riiklik konkurss

Õpilasleiutajate riiklik konkurss ootab noorte leiutajate töid! Tähtaeg on 2. detsembril, preemiafond 25 950 eurot, lisaks eriauhinnad koostööpartneritelt.
Preemiaid ja auhindu jagub nii õpilastele kui ka juhendajatele ja parimale koolile.

Konkursi tähtaeg: 2. detsember 2019
Teema: Leiutised, mis lahendavad igapäevaeluga seotud probleeme
Osalejad: Kõik leiutamishuvilised eelkoolist kuni 12. klassini, kaasa arvatud kutsekooliõpilased
Auhinnafond: 25 950 eurot. Lisaauhindu annavad välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Patendiamet koostöös Ülemaailmse Intellektuaalse Omandi Organisatsiooniga, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Ameerika Suursaatkond, Kuninglik Taani Saatkond, SA Teaduskeskus AHHAA, Energia Avastuskeskus, TTÜ Mektory Tehnoloogiakool, ajakiri Minu Maailm, Lottemaa.

Konkursi tulemused avalikustatakse ja auhinnad antakse üle õpilaste teadusfestivalil 14. aprillil 2020 Tartus. Kõigile auhinnasaajatele antakse sellest eelnevalt ka isiklikult teada. Kõik osalejad saavad tänukirjad ja info tulemustest e-posti teel. 


Esitatud ideid hinnatakse neljas vanuserühmas:
I vanuserühm – eelkool – 3. klass
II vanuserühm – 4.–6. klass
III vanuserühm – 7.–9. klass
IV vanuserühm – 10.–12. klass ja kutsekooliõpilased

Põhjalikuma info konkursi tingimuste, tööde esitamise ja nõuete kohta leiate konkursi kodulehelt http://www.etag.ee/leiutajad

NB! Hindamisele lähevad vaid need leiutised, mis on registreeritud, st mis on esitatud elektroonilises osalusvormis http://www.etag.ee/konkursid 
Juhendajapreemia ootab vaid seda preemiatöö juhendajat, kelle andmed on osalusvormis kirjas.


Abiks juhendamisel!

Klassi või kooli stendile panekuks saate välja trükkida ka kirjale lisatud selleaastase konkursi postri.
Abiks juhendamisel on kindlasti tootedisainer Merike Rehapapi veebiloeng „Disain kui praktiline loovus, mis see on ja kuidas seda rakendada kooliprogrammis“. Link loengule Scientixi portaalis, otselink samale loengule Youtube’is.
Konkursile saadetud vahvamatest töödest on valmis saanud posternäitus, millest samuti inspiratsiooni saab ja  mille faile saate näha kodulehel. Näitust, st suuri rollup-postreid saate meie juurest tasuta tellida ka koolidesse.
Konkurss toimub sel aastal juba 12ndat korda, kokku on selle aja jooksul esitatud hindamiseks üle kaheksa tuhande leiutise ja idee.

Edukat juhendamist!

Lugupidamisega
Margit Lehis

Õpilasleiutajate riiklik konkurss
Teaduse populariseerimise osakond
Eesti Teadusagentuur


 
26.09.2019 - 22.10.2019
Eesti koolilaste metsapostkaart 2019

Taaskord kutsume kõikide 1.-9. klasside õpilasi osalema konkursil „Eesti koolilaste metsapostkaart“. Selle aasta teemaks on „Metsas on aardeid“.

Aare on midagi väga väärtuslikku ja südamelähedast, mis vahel vajab ka otsimist ja rännakuid. Meie metsadest võib leida nii mõndagi, mis on seal justkui iseenesest ja samas väga väärtuslik. Metsa pakutavad hüved võivad olla käegakatsutavad: näiteks meie eluks nii vajalik puitmaterjal ja küttepuud, aga ka marjad-seened ja kõikvõimalikud ravimtaimed. Metsa aardelaekasse kuuluvad aga ka värske õhk, kaunis ja rahustav ümbrus ning vaheldus igapäevasest asjalikust ja mürarohkest inimkesksest maailmast. Ka midagi unenäolist ja fantaasiarikast on metsaga alati seostunud: meenuvad legendid peidetud varandustest ja sellest, kuidas metsavaimud sõpra hästi kohtlevad ning aitavad.

 

Täpsem info konkursi tingimuste ja toimumise kohta on leitav siin: https://loodusegakoos.ee/metsakool/konkursid/eesti-koolilaste-metsapostkaart-2019

 

Võtke välja pliiatsid ja paberid ning asuge otsima ja jäädvustama oma metsa aardeid!

 


 
Reklaamteate lisamine