Tartu Tamme Kool

Tartu Tamme Kooli kevadetendus Mowgli 27.-29. aprill 2016

Sellel aastal mängib Tamme Kool kevadetendusel näidendit „Mowgli”. 20 aastat tagasi etendati sama lavastust Vanemuise teatris. See oli väga uhke ja meeldejääv teatritükk. Palju häid näitlejaid, võrratud kostüümid ja imeline muusika. Alles nüüd, 20 aastat hiljem, julgesime oma koolirahvaga selle loo kallale asuda. Üks meie kevadetenduste eesmärkidest on, et tahame pakkuda näitlemisvõimalust võimalikult paljudele lastele. Selleks sobib „Mowgli” suurepäraselt. Etenduses osaleb 60 näitlejat, 200 lauljat ja 340 tantsijat.

Tiina Tooding ja Kersti Loim ajalehes "Mowgli"

Lühitutvustus

Noor India naine Messua kaotab silmist oma lapse, kes jõuab džunglis liikudes huntide pesapaika kannul tiiger Shere-Khan ja šhaakalid. Hundikari eesotsas hundiisa Akela ja hundiema Rakshaga võtavad inimeselapse pärast pikka vaidlust nõupidamistekaljul karu Baloo ja panter Bagheera eestkostel karja liikmeks ja annavad temale nimeks Konnapoeg Mowgli. Baloo asub Mowglit õpetama aga on mõnikord liiga karm. Nii kohtub Mowgli ahvidega, kes tahavad temast enda pealiku teha. Ahvid röövivad Mowgli. Viimases hädas pöörduvad hundid kaljumadu Kaa poole, et see aitaks Mowgli ahvide käest kätte saada. Kaa vabastab Mowgli ja sööb ahvid ära.

Mowgli läheb külasse Punast Lille otsima ja kohtub taas oma ema Messuaga. Külamehed märkavad Mowgli kaelas kullast nuga ja saavad aru, et ta teab peidetud varanduse saladust. Mowgli kutsub hundid endale appi, mistõttu tembeldatakse ta nõiaks. Külamehed sunnivad teda püssi ähvardusel end peidetud varanduse juurde viima. Varandust valvab kaljumadu Kaa ning ta sööb sissetungijad ära. Külanaised seovad Messua kinni ja tahavad ta ära põletada. Mowglil õnnestub ta päästa ning huntide toel läheb Messua läbi džungli inglaste juurde.

Mowgli kasvab suuremaks ja tunneb üha enam puudust teiste inimeste järele. Nüüd on ta kahevahel kas jääda džunglisse või minna tagasi ema juurde. Kui tiiger Sher-Khan üritab nõupidamiste kaljul hundikarja pealikuks saada, siis tapab Mowgli tiigri ja otsustab huntide pealikuks mitte hakata. Ta otsustab end jagada inimeste ja džungli vahel.

Kogu toimuvat jälgib terase pilguga suur Vaim, kes kuulutab džunglirahvale vajalikul hetkel džungliseadust.

Ootame tagasisidet aadressil mowgli@tamme.tartu.ee.

Pilte

Video

Etenduste ajad

Etendus kestis 1 tund ja 45 minutit.

Meediakajastus