Tartu Tamme Kool

Mõned juhendid seoses automaatse sisukorra tegemisega

Sisukord LibreOffices

Eeltegevused

 1. Määrake kõikidele pealkirjadele pealkirjalaad. LibreOffices on see isegi lihtsam kui Wordis, sest klahvikombinatsioon ctrl+nr, kus nr on vahemikust 1..5 annab lõigule automaatselt stiiliks Pealkiri nr. Tõsi paadunud Wordi kasutajad tahaksid samade kombinatsioonidega muuta reavahet;
 2. Viige kursor kohta, kuhu tahate sisukorda (tavaliselttiitellehe järel või dokumendi lõpus);
 3. Valige Lisamine --> Registrid ja sisukorrad --> Registrid ja sisukorrad... --> Registrid/sisukord;
 4. Määrake sisukorra seaded:
  1. Tiitel sisukorra peal
  2. Tüüp
  3. Kas näidata leheküljenumbrid või mitte?
  4. Mitu taset kaasata sisukorda?
  5. Lisastiilid
  6. Pilguheitjaid ja leheküljenumbreid saab muuta vahelehelt Kirjed. Muutmine käib tasemete kaupa (saab siiski määrata ka koraga kõigile tasemetele). Esialgu veidi keerukam aga kokkuvõttes pakub rohkem võimalusi enda käe järgi sättimiseks.
 5. Valides Sobib ongi sisukord olemas.
Sisukorra lisamine LibreOffices

Kohandamine

 • Kui sisukirja tekstis on viga, siis tähendab see seda, et viga on ka pealkirjas endas. Parandage teksti, mitte sisukorda!
 • Kui mõni pealkiripuudub sisukorrast, siis olete vastavale pealkirjale määranud vale laadi. Parandage teksti, mitte sisukorda!
 • Kui sisukorras on mõni lisateks (või tühi rida), siis on teil tekstis lõik, millele olete ekslikult märanud pealkirja laadi. Parandage teksti, mitte sisukorda!
 • Kui sisukorra määrangud said ebasobivad (vale tasemete arv, pilguheitja vms), siis LibreOffice parema hiirenupu kiirmenüüs on valik sisukorra muutmiseks.
 • Kui sisukirja vormindus ei meeldi (fondi suurus, vahed jne), siis sisukorra sees tehtud muutused kaovad kohe pärast sisukorra muutmist. Seepäerast muutke sisukorras kasutatud laade (Sisukord 1,  Sisukord  2, ...)
 • Sisukorra sisu ei muutu automaatselt teksti sisestamise käigus. Sisukorra värskendamiseks minge sisukorra peale ja valige parema hiirenupu kiirmenüüst Värskenda registrit/sisukorda).